Uppfödarregister Briard Briarduppfödare

Här listas aktuella uppfödare av Briard som är medlem i Svenska Briardklubben.

Klicka på följande länk för att läsa om våra avelskrav & rekommendationer:
Avelskrav & Rekommendationer Briard

Vill Du som uppfödare stå med på denna sida och är medlem i Svenska Briardklubben? Skicka i så fall ett mail till webmaster@svenskabriardklubben.se
Informationen som krävs är Kennelnamn, namn, adress, telefonnummer, mailadress, webbsida

Anamma Nord
Marie Tarin och Bengt-Erik Källsenius
Oppibysvägen 58, 975 96 Luleå
Tfn: 070 573 60 37 (Marie), 070 333 08 00 (Bengt-Erik)
Mail: marie.tarin1@gmail.com
Web: https://sv-se.facebook.com/Anamma-Nord-363429090340100/

Black Regal
Nicole Martinsson
Norgegatan 8, 282 34 TYRINGE
Tfn: 070 942 92 87
Mail: nicole@blackregal.se
Web: www.blackregal.se
Info: Ej aktiv för tillfället

Eau de Luxx
Therese Sångberg
Faresta 211, 891 95 ARNÄSVALL
Tfn: 070 560 11 49
Mail: real81@hotmail.com
Web: www.eaudeluxx.se

Goblinwalley
Katarina Ränssi
Gröntuv 182, 785 30 GAGNEF
Tfn: 070 387 68 86
Mail: goblinwalley@hotmail.com
Web: www.goblinwalley.se

Hippie Royale
Annica Bylin
Antuna Smedstorp 1, 194 91 UPPLANDS VÄSBY
Tfn: 073 710 73 31
Mail: briards@hippieroyale.se
Web: http://www.hippieroyale.se

Nystjärnans
Annelie Appelqvist
Krångvägen 27, 880 40 RAMSELE
Tfn: 070 322 93 09
Mail: annelieappelqvist@hotmail.com
Web: www.nystjarnanskennel.se
Info: Ej aktiv för tillfället

OdderRué
Carina & Ulf Edberg
Oddergatan 4, 641 52 KATRINEHOLM

Tfn: Carina 073 676 43 36, Ulf 073 569 79 22
Mail: jami@tele2.se
Web: http://www.odderrue.se/

O'Lydia
Mi Nilsson
Ekbäcken 1, 593 43 VÄSTERVIK
Tfn: 070 886 36 56
Mail: jami@tele2.se
Web: http://www.kennelolydia.se

Punk Pollux
Anna Jonsson
Runtuna Tybble 3, 611 93 NYKÖPING
Tfn: 073 785 48 00
Mail: anna@punkpollux.se

Rave On
Eva Gren
Bålebrovägen 19, 372 36 RONNEBY
Tfn: 076 015 61 35
Mail: kennelraveon@hotmail.com
Web: www.raveonbriards.se

Trésor de Brie
Eva Gustafsson
Ynglingarum 2146, 280 10 SÖSDALA
Tfn: 070 212 62 01
Mail: tdbeva@hotmail.com
Web: www.briards.nu

Welanee
Agneta Sundin
Smältverksgatan 40, 724 74 VÄSTERÅS
Tfn: 070 362 88 15
Mail: welanee@hotmail.com
Web: welanee.hundpoolen.se